Oferujemy Państwu dyfuzory membranowe do napowietrzania drobnopęcherzykowego w oczyszczalniach ścieków. Do wyboru posiadamy dwa rodzaje dyfuzorów: talerzowe i rurowe występujące w dwóch wielkościach wymiarowych. Jest to idealne rozwiązanie dla zastosowań w małych przydomowych oczyszczalniach ścieków jak i dla rozbudowanych rusztów napowietrzających.

  • Napowietrzacze rurowe montowane są najczęściej parami na ruszcie stalowym (rozdzielaczu) o przekroju prostokątnym lub rurowym.
  • Dyfuzory membranowe nakręcane są bezpośrednio na końcówki gwintowane, po uprzednim uszczelnieniu ich taśmą teflonową.

W czasie pracy dyfuzora powietrze z rozdzielacza przechodzi przez końcówkę gwintowaną, a następnie odpowiednio ukształtowane kanały powietrzne wprowadzają je pod membranę tworząc poduszkę powietrzną. Dzięki temu otwarte zostaną otworki na powierzchni membrany i powietrze w kształcie drobnych pęcherzyków przedostaje się do cieczy.

Napowietrzacze talerzowe są nakręcone bezpośrednio na gniazda gwintowane rozmieszczone na ruszcie stalowym lub z tworzywa. Powietrze poprzez końcówkę gwintowaną doprowadzane jest centrycznie między szkielet z tworzywa sztucznego a przeponę tworząc poduszkę powietrzną. Rozciągnięcie przepony powoduje otwarcie otworków rozmieszczonych równomiernie na całej jej powierzchni i powietrze w kształcie drobnych pęcherzyków wydostaje się do cieczy. Po ustaniu dopływu powietrza przepona wraca do swego pierwotnego położenia, otworki zamykają się, a zawór zwrotny umieszczony po wewnętrznej stronie membrany zapewnia dodatkowe uszczelnienie wlotu powietrza. Montaż napowietrzaczy talerzowych jak i rurowych jest bardzo prosty i nie wymaga specjalnych narzędzi. Może go bez trudu przeprowadzić jedna osoba.